Obsługa Security Gateway w testerach SUN

Nowe wersja oprogramowania 20.4 dla testerów PDL umożliwia diagnozowanie pojazdów z grupy Fiat Chrysler Automobiles wyposażonych w system kontroli dostępu tzw. Security Gateway (samochody produkowane od 2018 roku), w skrócie SGW. System ten ma zabezpieczać przed nieautoryzowanym dostępem do pojazdów, zmianami ich ustawień i konfiguracji, co może stanowić zagrożenie dla osób korzystających z samochodu, a także dla samego pojazdu. Dostęp do takiego systemu wymaga autoryzacji producenta pojazdu, w tym przypadku jest to grupa FCA, oraz urządzenia diagnostycznego (testera), które jest kompatybilne z tym systemem. W grupie testerów SUN kompatybilnymi urządzeniami są  PDL 3200, PDL 4100, PDL 5500, PDL 5600 oraz PDL 8000.

Zachęcamy do wejścia na specjalnie przygotowaną stronę internetową, gdzie dokładnie wyjaśnione są zasady korzystania z systemu Security Gateway https://www.snapon.com/gateway/eu-pl
Na tej stronie znajduje się również film instruktażowy.

Kolejne kroki jakie należy wykonać w celu uzyskania dostępu do Security Gateway:  

  1. Upewnij się, że posiadasz kompatybilny tester z wersją oprogramowania 20.4.
  2. Uzyskaj autoryzację producenta pojazdu poprzez utworzenia konta użytkownika na serwerze producenta https://www.technicalinformation.fiat.com/tech-info-web/web/index.do?request_locale=pl. Użytkownik tworzy konto samodzielnie, należy pamiętać, że wymagane jest posiadania tzw. Euronip. Po utworzeniu konta będzie ono oczekiwać na weryfikacje i akceptację. Czas oczekiwania może wynieść nawet 2 tygodnie. Po akceptacji użytkownik otrzymuje swoje dane autoryzacyjne (login i hasło) pocztą email. Zanotuj je, aby ich nie zapomnieć.
  3. Wykup dostęp do systemu FCA, dostęp wykupuje się na serwerze producenta (link jw) na jeden dzień, miesiąc czy rok.
  4. Załóż swoje konto na w chmurze Snap-on Cloud altusdrive.com.
  5. Przypisz swój tester PDL do swojego konta w chmurze  altusdrive.com.
  6. Wprowadź dla przypisanego testera w chmurze dane autoryzacyjne (login i hasło) otrzymane od producenta FCA.
  7. Pamiętaj o tym, że Twój tester musi być podłączony do sieci wi-fi, aby móc pracować z systemami Security Gateway.

Przygotuj się do pracy z nowymi systemami!

Bądź pierwszy i wyprzedź konkurencję!